Fóliové betónové bazény

Fóliové betónové bazény, nazývané aj murované bazény alebo fóliové bazény patria medzi najviac vyhľadávané na trhu. Zaujmú nielen ich dostupnou cenou, ale aj vysokou kvalitou a odolnosťou. Fóliové bazény staviame už od roku 1997 v Českej aj Slovenskej republike.

Fóliové bazény nazývané aj murované bazény alebo betónové bazény sú najpredávanejšími z bazénmi, kvôli ich vlastnostiam viď nižšie. Bazény delíme na dva druhy:

  • skimmerové bazény so skimmrom
  • prelivové bazény (voda až po okraj bazéna, verejné bazény)

Fóliové bazény do zeme sú najlepším riešením pre Vás z hľadiska financií, starostlivosti o bazén a budúcich finančných výdavkov. Ak nechcete byť otrokom bazéna, preto je najlepšie nechať si postaviť takýto bazén na kľúč, čo radi pre Vás urobíme. Je to bazén, ktorý vyžaduje minimálnu údržbu a kúpanie si budete užívať s minimálnymi starosťami. Fóliový bazén sa skladá zo základovej betónovej dosky, z betónovej konštrukcie postavenej z betónových preblokov a previazaných armovaciou oceľou, následne zaliatej betónom. Čiže celý skelet je tzv. “na veky”, pretože je postavený ako základy budovy. Celkový betónový skelet je potiahnutý ťažkou bazénovou fóliou hrúbky 1,5mm, čo je oveľa väčšia hrúbka ako dodáva konkurencia pri lacnejších bazénoch (iba 0,325mm). Jednou zo zložiek je aj UV ochrana, takže táto bazénová fólia bude vyzerať rovnako aj po rokoch.

Bazén sa dá dodať s veľmi rozsiahlou technologickou škálou. Základom je piesková filtrácia, trysky a spodná výpusť. Pri skimmerových bazénoch je zberačom nečistôt skimmer a pri prelivových bazénoch je to prelivový žľab. Skimmerové bazény sú najčastejšie bazény v domácnostiach. Prelivové bazény nájdete na verejných kúpaliskách pretože splňujú prísnejšie normy na hygienu pri veľkom množstve ľudí. V bazénoch poznáme sladkú a slanú úpravu vody. K slanej vode slúžia tzv. solničky, ktoré zo soli v bazéne vytvárajú ionizáciou chloritu potrebnú k čistému bazénu.

O starostlivosť vody v bazéne sa starajú poloautomatické a automatické dávkovače chémie, ktoré neustále strážia hodnoty kvality vody a dávkujú potrebnú chémiu aby sa Vám voda neskazila. Voda sa tak ročne mení len raz. Samozrejmosťou sú ľubovoľné rozšírenia ako protiprúdy, masážne trysky, rôzne atrakcie a podobne. Je len na Vás čo chcete mať súčasťou bazéna.

 Jednou s najväčších výhod je nízka cena budúcej rekonštrukcie bazéna a jeho veľmi dlhá životnosť, ktorá sa pohybuje okolo 20 rokov do najbližšej nutnej rekonštrukcie ako je výmena fólie. Opravy a jemné poškodenia sa dajú veľmi rýchlo opraviť bez nutnosti výmeny kompletnej fólie v bazéne, mnohokrát aj bez vypustenia vody.

Množstvo farieb a vzorov fólií.

vzorkovnik folii
Vzorky farieb

Na výber je množstvo farieb od nemeckých firiem Alkorplan alebo ELBE. Fólie sú hrubé 1,5 mm, potiahnuté hrubou UV ochranou. Vyznačujú sa dlhou životnosťou a odolnosťou. Výber farby je veľmi dôležitý pre celý dizajn, ale fólia sa dá v budúcnosti vymeniť a tak si viete zmeniť celkový vzhľad Vášho bazéna.

Aj toto je ťažká bazénová fólia hrúbky 1,5mm. Nemecký výrobcovia mysleli na všetko a aj pre náročnejších klientov existuje množstvo vzorov. Tieto vzory sú tak jedinečné, že takýto dizajn nedosiahnete pri žiadnom inom type bazéna. Vzoriek je obrovské množstvo, od klasických fólií až po 3D fólie pre náročnejších ako je na obrázku nižšie

fóliový bazén
Vzorované fólie

Večná stavba a tvarom sa medze nekladú.

Aj takto vyzerajú niektoré z našich stavieb bazénov. Či už prelivové alebo klasické skimmerové bazény.

Potrebujete poradiť s výberom? Nenašli ste čo hľadáte?

Fóliové bazény │ DTSTAV - Bazény

Fóliový bazén • betónový bazén • murovaný bazén s fóliou. Fóliové bazény s večnou stavbou pevné ako základy domu s najdlhšou životnosťou a perfektným dizajnom

Product In-Stock: https://schema.org/InStock